Detaylar, Kurgu ve diş eti kanaması nasıl önlenir

mehtap Slm hocam iki gundur disim agriyor 20 lik disim cikmis amma agzimdaa yara var yirtik seklinde ve disin cikan yerindede vaf yumuşak siskinlik ne yapmaliyim

Mütehassıs hekim Tekrar bir diş hekimine gitmelisiniz. Durumun tekrar aynı sebepten dolaı bulunduğunu bilemeyiz. Dişiniz apse yapmış kabil. Tavsiyem diş hekimine gitmenizdir.

İrem Selam hocam takribî 1 ay önce enikonu ama hâllü bir sızıyla sarrafiyeladı diş ağrım, zir soldan 2. ile henüz sonrasında diğerlerine bile vurmaya esasladı soldan 4. ye kadar geldi çenemi oynatamıdeğerlendirme, sızlıyor. görünür de bi şmesleklik namevcut amma belli şiş hissediyorum.

Bilirkişi doktor Doktorunuzun önerilerinin dışına çıkmayınız. Antibiyotik çarelarınızı kullanmaya devam ediniz.

Yaklasik 3 gündür agiz ici iltihaplari ile bas etmekteyim. Dis etimin en üst kisminda sagli-sollu olarak cikan beyaz iltihap noktalari dis etlerime yayildi.

naz Merhaba.benim ast damağında keskin bir şişlemlik var.orda bir dişim iltihap kapmıştı. Hekim temizleyip dolgu yaptı.

Yurtdisinda stajda oldugum icin sigortamin tedaviyi baştan sona karsiladigindan emniyetli degilim. Bu durumda kendi kendime sağaltım icin önerilerinizi paylasirsaniz cok memnun olurum. tesekkürler

serhan Selam hocam 30 yasindayim zir cene sagimdaki 20lik disim damaktan cikti fakat diger dislerim üzere uzamadi ilk kere bu dü gundur dis etim sisti ve anlaşılan iltihap yapti dip taraf damamin ufak bir parcasi dis ustunde bu sermaye bagdemcime kadar vurdu size sorum ab antibiyotik kullanmalimiyim yoksa agri kesici icip yatistirip gecmesinimi beklim arastirdima gore read this oradaki bitirmek artiklarinin o damak icin3 girip olusan bakteriden oldugu fakat apseyi yapti tavsiyeniz nedir ilac dair.

esra Hocam merhaba . Benim zaman bir dişime kanal tedaisi uygulandı. Yalnız hala dertsı var acaba normal mi?

burak Mrb hocam benim more… ust son iki disin şu demek oluyor ki azi disin arasi agriyordu,doktora gittim dis eti apsesi dedi muhtemelen orda çizmek parcasi kalmis dedi ve normal agriyodu ozaman,disetinden lemige gecmis dedi ve gargara antibiyotik ve agri stoper yazdi o bolgeyi taalardan temizledikten sonrasında…eve gittim frcalama ilaclari kullanmada saksilik olmadi.birkacgun sonra daha kotu agrimaya basladi beynime vuruyo agri

Minanur Meraba hocam ben 16 yaşındayım dişimin kökünde kırmızı diş etimdemden bir şmedarımaişetkinlik var ben bunu ilk çıktığında çok asitli bir şey kucaktim diyerek çıktı zannetmiştim sonta orayı kopartım koparttıktan sonrasında yine büyümeye başladı ne yapmalıyım dişçiye gitmem gereklimidir

Mahir hekim Kesinlikle sağlık muayenesi edilmeli ve mutlaka amma kesinlikle apse yapaan dişleriniz ivedi sağaltım görmelidir. Bu gidiş yayılacak ve kist oluşturacaktır. Neden bu kadar savsama ediyorsunuz.

Diş hekimi bölgenin temizlenmesinden sonrasında temizlenme süresini kovuşturma eden ilk 6 kamer previous içerisinde bölgenin röntgenini isteyecek ve kemiğin bölgede iyileşmesini, enfeksiyonların gene oluşup oluşmadıklarını denetçi edecektir.

Mahir hekim Yararlı doktorunuzun vermiş olduğu antibiyotiği kullanmaya ve önerilerini uygulamaya devam ediniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *